MENÜ

Freestyle Fashion Tenyészet

Előjegyzés: Elő lehet jegyeztetni kölyköt e-mailen és/vagy telefonon is. ( az e-mail jobb ). Ha megszületnek a kölykök jelentkezem. Természetesen könnyebb ha valakinek konkrét elképzelése van, nemre és színre vonatkozólag, de semmi nem garantálja, hogy születik is olyan kölyök. Érkezési sorrend alapján történik az előjegyzés, mindig a soron következő. Egy alomra maximum 4 előjegyzést tudok felvenni. Természetesen semmi garancia rá, hogy olyan nemű és színű nyuszi/kismalac lesz amire várnak. Ha meg van a négy előjegyző kikerül a párhoz, hogy több előjegyzést nem áll módomban felvenni. Ettől függetlenül nem biztos, hogy nem jut az alomból.Az előjegyzés még nem kötelez vásárlásra, csak tájékoztatás nekünk (kérünk is mindenkit, ha mégsem szeretne vásárolni, jelezze, hogy más is választhasson az adott alomból).

Amennyiben megtaláltad a kedvencedet nálunk, foglalásodat előleggel kell megerősítened (a vételár fele, ami nem visszatérítendő, amennyiben a leendő gazdi a foglalást követően saját hibájából visszalép a vételi szándékától), ellenkező esteben nem tudjuk fenntartani a kinézett kisállatot.A foglalás kifizetése után, kikerül a neved a kisállat képéhez.

4644664-cartoon-happy-rabbit-and-flowers-on-a-blue-background.jpg

 

Felhívnám a leendő gazdik figyelmét, hogy amennyiben a foglaló kifizetése után 3 hétig nem jelentkeznek a kiválasztott kölyökért a foglaló nálunk marad és a kisállat ismét eladóvá válik!

Mikor lehet elvinni: A nyuszi kölyköket 6 hetes kortól lehet elvinni (igény szerint oltva, ami plusz felár), a tengerimalacokat 4 hetes kortól.

Amit kapsz vagy kérhetsz:Oltás a kisnyusziknak (legkorábban 6 hetes korukban olthatóak), ez plusz felárat jelent, a vételáron felül (+1000Ft)

A kisállatokhoz kezdő tápcsomagot adok, a Halywood tápból, amit állataink esznek, hogy könnyebb legyen az átszoktatás.Igény szerint immunovet por és Bio-lapis (táplálékkiegészítők) vásárolhatóak, amennyiben előre jelzi a vevő, ezek megkönnyítik a gazdiváltás okozta stressz legyűrését, főleg a kisnyulaknál.

Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok a nyulakkal és tengerimalacokkal kapcsolatban.

Hova menjek érte: A kicsiket Budapesten XVIII. kerületben lehet átvenni, ahol tenyészetünk található.

Az ár: Az ár színtől, fajtától, típustól függően kerül meghatározásra.

 

1 malac nem malac?

A tengerimalac társas állat! Vásárláskor ezt vegyük legelőször figyelembe!
Egyedül csak akkor tartsunk tengerimalacot ha minden nap kellő időt tudunk foglalkozni vele, ami nem az etetést és a tisztántartást jelenti!
Mivel eredeti élőhelyükön csoportosan élnek, jobban érzik magukat társaságban.
Az egyedül tartott tengerimalac hajlamos az elhízásra, mert unalmában is eszik és nem mozog eleget (ezeknél a malacoknál nő a talpfekély kockázata is!), valamint könnyen depresszióssá is válhat. 

Két azonos nemű malacka vásárlása esetén árkedvezményt adunk!

Két azonos nemű kölyök: testvérek vagy más alomból való kölykök is társíthatók.
Serdülőkorban az agresszivitás egyik vagy másik félben felébredhet, és rangsorviták megbonthatják a békés együttlétet. Szerencsés esetben ezek hamar elcsitulnak. Ha a hierarchiáért folyó harc komoly verekedéssé fajulna, mielőtt még külön tennénk őket, vizsgáljuk felül a tartási körülményeket. A nagyobb, tágas ketrec, a benne elhelyezett vizuális korlátok (farönk, faágak, minialagút vagy egyéb ilyen kellékek) akadályozzák a szemkontaktust és lehetőséget teremtenek arra, hogy egyik vagy másik félrevonulhasson. Ha ez nem segít, egy időre külön kell tennünk őket.

Két hím: egy felnőtt és egy kölyök tengerimalac hamar összebarátkozik, mert itt a természetes rangsor elve működik, a kölyök alárendelt lesz.
Ha később a serdülő kölyök nem elégszik meg státuszával, ha hatalomra tör, kisebb-nagyobb összeütközések, viták (néha) itt is keletkezhetnek.

Két felnőtt hím:
Tévedés azt hinni, hogy két felnőtt hím nem társítható. Habár két kölyök, vagy egy kölyök és egy felnőtt hím társítása jobb választás, számos példa bizonyítja, hogy felnőtt hímek is jól megférhetnek egymással. Néhány biztonsági rendszabályt alkalmazva az esetleg felmerülő szociális feszültségek csökkenthetők vagy akár megelőzhetők. Mivel a hímek territoriálisak, nagyobb életteret igényelnek. A semleges helyen történő találkozás után első alkalommal csak frissen almozott, vizelet által meg nem jelölt ketrecbe célszerű helyezni őket. A közös ketrecben mindegyiknek külön fekvőhelyet - vagy házat - kell biztosítanunk, és elegendő táplálékkal kell őket ellátnunk, hogy emiatt veszekedés ne történjen. Az első órákban, napokban megfigyelés alatt kell tartanunk, s ha verekedést észlelünk, külön kell tennünk őket, mert az erősen agresszív egyedek nagyon mély sebeket - harapást, karmolást - ejthetnek egymáson.

Két nőstény:
Általában a legjobb társítás, ritkán utasítják vissza egymás társaságát, verekedés csak erősen domináns vagy agresszív egyéneknél fordulhat elő. A természetben a nőstények szoros közelségben élnek és a faj közös érdekében segítik egymást, így ők általában együttműködőek.

Egy nőstény és egy hím:
Mielőtt e - csak látszatra - jónak tűnő társítás mellett döntenénk, tudnunk kell, hogya nőstény nem maradhat mindig a hím közelében, mert a gyakori vemhesség az egészségét, de akár az életét is veszélyeztetheti. Amellett, hogy a kölykökért is felelősséget kell vállalnunk, a hímet is egy számára megfelelő környezetbe kell helyeznünk, mikor a nőstényt pihentetjük. Egy hím nehezen (!) viseli el a magányt,ha fajtársá(i)tól elszigeteljük. Amikor tengerimalacot választunk, hosszú távra döntünk, hiszen szerencsés esetben, jó tartási körülmények között akár 7 (sőt, ritkán akár ennél több) évig is elélhet, ezért kedvencnek, ha nem célunk a tenyésztés, mindenképpen két azonos nemű állatot válasszunk!

Sose tartsunk két hímet egy nőstény mellett. A hímek a nőstény jelenlétében vetélytársakká válnak, verekedni fognak, és akár súlyos, életveszélyes sebeket is ejthetnek egymáson. Ha már van a házunkban tengerimalac, az újonnan hozottat érdemes 2-3 hétig karantén alatt tartani (külön helyiségbe tenni, ha ölbe vesszük, törülközőre helyezni vagy utána ruhát/kötőt cserélni, és minden egyes alkalommal kezet mosni stb.), hogy egy esetleges fertőzést megelőzhessünk. Fontos! Tengerimalac mellé sose helyezzünk más állatot (pl. nyulat, hörcsögöt), mivel mások (!) az igényeik és szükségleteik. Példaképpen megemlíthető: Ha közös ketrecben élnek, a nyúl a tengerimalacot véletlenül meg is rúghatja, súlyos, vagy akár halálos belső sérüléseket okozva neki.

Forrás: EdiPeti

Nyuszik ivartalanítása:

Hogy mi a titka annak, hogy kedvencünket hozzásegíthessük a hosszabb, egészségesebb, boldogabb élethez? A válasz egyszerű: ivartalanítás!

A nyulakat gyakran játékszernek, kevés törődést igénylő háziállatnak gondolják, és az új gazdik nincsenek tisztában azzal, hogy a kutyákhoz, macskákhoz hasonlóan az ő tartásuk, ellátásuk is igényel odafigyelést.

A leendő gazdik nagy többsége, akik nyuszit vesznek magukhoz az állatkereskedésből vagy tenyésztőtől, nincsenek tisztában azzal, hogy őket is ivartalanítani kellene, mellyel megakadályozhatják a későbbi zavaró magatartást, illetve megelőzhetik az esetlegesen később kialakuló rákos megbetegedéseket.

A nyulak 3 és 8 hónapos koruk között válnak ivaréretté. A tomboló hormonok miatt számos esetben nem kívánatos szokásokat vehetnek fel, beleértve az agresszív viselkedést, harapást, territoriális csipkedéseket, morgást, kártékony rongálást, ásást, vizelettel való jelölést, a szobatisztaság megszűnését, az erősebb, szúrós szagú vizeletről nem is beszélve.

A nyulak társas lények, élvezik egymás társaságát. Tarthatunk együtt akár azonos neműeket is, és ellentétes neműeket is. Ha azonos neműeket szeretnénk párban tartani, akkor az ivarérettséget elérve elkezdenek egymással harcolni, verekedni, melyek során komoly sérüléseket ejthetnek egymáson. Ha különböző nemű nyuszikat szeretnénk együtt tartani, akkor különösen fontos az ivartalanítás. Egy év leforgása alatt ivadékokkal együtt elérhetik a 2000 is! A nyulak célja a természetben, hogy olyan gyorsan szaporodjanak, amilyen gyorsan csak lehet.

Azt gondolhatnánk, hogy olyan könnyű gazdit találni a kicsiknek? Tévedés, ha azt hisszük. A menhelyek tele vannak az alkalmi szaporítóknál született kicsikkel, a húsvét utánról megmaradtakról nem is beszélve. Ezen állatkákra idővel altatás vár, mivel időről időre egyre több nem várt alom születik. Jobb esetben leadják kereskedésekbe őket, ahol némi szerencsével szerető otthonra találnak, de az sem ritka, ha kígyó eleségként végzik.

Sokan azt hiszik, ha kedvencüket kint a kertben, egyedül tartjuk, akkor nincs szükség a beavatkozásra, hiszen nem tapasztaljuk az ivarzással járó zavaró viselkedési problémákat, mintha velünk lennének bent a lakásban.

Az tény, hogy tőlünk elszeparálva tartott kedvencünk hormonálisan megváltozott viselkedése nem olyan zavaró, de például a nem ivartalanított nőstények különösen nagy egészségügyi veszélynek vannak kitéve. A méhrák igen gyakori megbetegedés náluk, és az emlőrák esélye is sokkal nagyobb.

Méhrák – A 4 éves korukig nem ivartalanított nőstény nyulaknál 85%-nál is nagyobb az esély rá, hogy méhrákot kapjanak. Kiváltó oka lehet az aktív méh szövet, mely folyamatosan osztódik, és ezek mutációja adhat okot a daganatos elváltozásokra.

A betegség első jelei lehetnek a vérzés, véres vizelet. A vérveszteség elég gyors lefolyású is lehet, mely során a nyúl gyakorlatilag pár nap alatt elvérezhet.

Mire észlelhető jelei vannak a betegségnek, addigra már nagy valószínűséggel áttétek képződhetnek. Ha sikerül is a méhdaganatot eltávolítani, addigra már áttétek képződnek a test más részein.

Gyakori tünet a csökkent étvágy, súlycsökkenés.

Ilyen esetekben az ivartalanítás kockázatos, hiszen beteg állatot altatni, mindig kockázatosabb, veszélyt hord magában.

Here- és prosztata rák – bak nyulaknál, mint lehetséges egészségügyi kockázati tényező a here- és prosztata rák, melyek következtében vizelési- székletürítési problémákat okozhatnak.

Mindezek után méltán gondolhatjuk azt, hogy nincs érv amellett, hogy ne ivartalanítassuk kedvencünket. Általános tévhit, hogy az ivartalanítás által kedvencünk személyisége megváltozik vagy hogy ellustulnak, és elhíznak.

Nyuszink szeretett tulajdonságai nem fognak megváltozni, azonban az ivarzás során kialakult zavaró viselkedési problémái meg fognak szűnni.

A nyulak közismert érzékenységük ellenére a beavatkozás teljesen biztonságos, hogyha tapasztalt, hozzáértő állatorvos végzi. A műtét bármely korban biztonságosan elvégezhető, azonban javallott a 4 éves vagy annál idősebb nyulaknál a teljes, részletes vérkép készítetése, mellyel időben kiszűrhetjük az esetleges rendellenességet.

Forrás: Répahegyező tenyészet

 

Asztali nézet